Home / Aktualności / CreamFirewall dla szkół w projekcie SAT4EDU

CreamFirewall dla szkół w projekcie SAT4EDU

Posted on

W sierpniu kończymy ostanie instalacje w szkołach, które zgłosiły się do naszego programu. Ruch w sieci zacznie się pierwszego września kiedy to uczniowie pojawią się w szkołach i zacznie się nowy rok szkolny.

Sieć SAT4EDU zabezpieczają specjalnie przygotowane i zaprogramowane urządzenia, które pozwalają na kontrolę ruchu. Możliwości zapory nowej generacji CreamFirewall to:

kontrola ruchu aplikacyjnego: definiowanie zasad korzystania z pasma w oparciu o aplikacje w warstwie 7 (np. YouTube, Skype, P2P, Facebook).

Filtrowanie zawartości: filtry kategorii zgodne ze standardem CIPA, konfigurowane dla klas użytkowników zdefiniowanych w Active Directory.

Wykrywanie nieautoryzowanego dostępu: sensor IDS zgodny ze standardem PCI wykorzystujący najlepszą na rynku bazę danych Snort firmy Sourcefire.

System antywirusowy i antyphishingowy 

Większa niezawodność w sieciach rozproszonych Wiele portów sieci WAN z funkcją równoważenia obciążenia oraz przywracania sprawności po awarii umożliwia wykorzystanie nadmiarowych połączeń z Internetem, zapewniając dodatkową przepustowość i większą niezawodność. W przypadku lokalizacji zdalnych, gdzie trudno jest zapewnić wysoką dostępność przez podłączenie do kilku dostawców przewodowych, urządzenia SAT4EDU mogą pracować podczas awarii łącza przewodowego korzystając z łączności bezprzewodowej 3G/4G/5G

Mapa sat4edu by SoftCream Software

Mniejsze koszty związane z wykorzystywanym pasmem dzięki optymalizacji działania sieci WAN.

Optymalizacja działania sieci WAN wykorzystuje różne techniki, aby znacząco poprawić wydajność aplikacji i zmniejszyć wymagania dotyczące pasma w lokalizacjach zdalnych. Funkcja optymalizacji działania sieci WAN jest dostępna we wszystkich urządzeniach SAT4EDU bez dodatkowej opłaty. W modelach pierwszych modelach dostępna jest podstawowa wersja funkcji, natomiast kolejne wersji oferować będą bardziej zaawansowane funkcjonalności.

W wersji podstawowej możliwa jest m.in. kompresja połączeń i optymalizacja protokołów. Wersja zaawansowana oferować będzie dodatkowo eliminację nadmiarowości danych i buforowanie w pamięci podręcznej, co pozwala na dalsze zwiększenie wydajności.

Rozwiązania SAT4EDU optymalizują wiele protokołów np. Windows File Sharing (CIFS), FTP, HTTP oraz ogólny ruch TCP. Urządzenia STA4EDU używają uniwersalnego systemu przechowywania danych, aby zmaksymalizować wydajność pamięci podręcznej.

Top