Home / Sieci komputerowe i Internet dla firmy / Gigabitowe przełączniki serii MS

Gigabitowe przełączniki serii MS

Zarządzane w chmurze gigabitowe przełączniki serii MS
internet.pl-meraki-seria-ms-1
Omówienie

Meraki MS to pierwszy na świecie przełącznik zarządzany z chmury, który oferuje wiele korzyści jakie niesie ze sobą ta technologia: uproszczone zarządzanie, niski stopień skomplikowania,widoczność i kontrolę w całej sieci oraz mniejsze koszty wdrożeń w oddziałach i kampusach.

Nowe podejście
Przełączniki firmy Meraki zostały zbudowane tak, by dało się nimi łatwo zarządzać, jednocześnie zachowując funkcje i elastyczność charakterystyczną dla tradycyjnych przełączników klasy korporacyjnej. Przełączniki Meraki zarządzane są za pomocą eleganckiego, intuicyjnego interfejsu graficznego, a nie skomplikowanego interfejsu linii poleceń. Aby uruchomić przełącznik Meraki, wystarczy go podłączyć. Nie musisz używać skomplikowanych plików konfiguracyjnych ani wstępnie przygotowywać czegokolwiek. Centralny system zarządzania Meraki zapewnia także administratorom głęboką widoczność w to, co dzieje się w sieci oraz jak jest używana. Możesz sprawdzić, które przełączniki w setkach lokalizacji są przeciążone. Funkcja natychmiastowego wyszukiwania pozwala zidentyfikować zmiany w konfiguracji dokonane przez konkretną osobę.

Najlepszy na rynku system zarządzania w chmurzeinternet.pl-meraki-seria-mx-3
Zarządzanie w chmurze oferuje szereg zalet ułatwiających budowanie dużych i małych sieci:
Wspólna, dostępna w przeglądarce WWW konsola zarządzania rozproszonymi instalacjami przełączników, bezprzewodowymi punktami dostępowymi oraz zaporami w wielu lokalizacjach.
Wirtualny stos: pozwala na zarządzanie nawet dziesiątkami tysięcy portów z jednego punktu.

Fingerprinting w warstwie 7.

Efektywne narzędzia Live Tools, takie jak test kabla, który służy do identyfikacji problemów w warstwie fizycznej.
Powiadomienia za pomocą poczty elektronicznej oraz wiadomości SMS (tekstowych) o utracie zasilania, przerwach w działaniu oraz zmianach konfiguracji.1
Administracja oparta na rolach oraz automatyczne, zaplanowane aktualizacje oprogramowania dostępne przez sieć.
Regularne aktualizacje funkcji oraz ich rozbudowa na żądanie za pośrednictwem chmury Meraki.
Eliminacja wstępnych etapów wdrożenia.

Uproszczone zarządzanie i operacje

Dzięki architekturze Meraki umożliwiającej zarządzanie w chmurze, konfiguracja oraz wprowadzanie zmian na portach przełączników w zakresie bezpieczeństwa, funkcji QoS oraz innych parametrów jest szybkie i prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Pulpit zarządzania Meraki to spójny punkt konfiguracji, logowania zdarzeń oraz monitoringu, który ułatwia zarządzanie dużymi instalacjami sieciowymi oraz ich rozbudowę.
System do zarządzania w chmurze zapewnia kompletny, wydajny zestaw funkcji obsługi sieci oraz eliminuje potrzebę stosowania zastrzeżonych, zamkniętych interfejsów działających z wiersza poleceń, które wymagają kosztownych i czasochłonnych certyfikacji. Instalacja oraz wdrożenie przełączników Meraki MS trwa zaledwie kilka minut. Nie musisz przeprowadzać lokalnej konfiguracji ani etapów przygotowawczych. Dodatkowe lub zapasowe przełączniki mogą zostać wysłane do zdalnych oddziałów i zainstalowane przez niewykwalifikowany personel. Pozwala to zaoszczędzić tysiące złotych na kosztach związanych z czasem i podróżami.
Urządzenia serii Meraki MS zawierają również funkcje zdalnej diagnostyki, w skład których wchodzą zarówno testy łączności sieciowej oraz integralności okablowania, jak również narzędzia pomiaru opóźnień. W przypadku kompleksowego rozwiązywania problemów administratorzy mogą nawet przeprowadzić zdalne przechwytywanie pakietów pcap na danym porcie, nie używając sond ani innego sprzętu w miejscu wykonywania analizy.

Modele PoE zapewniają zasilanie o mocy 15,4 W na port do wykorzystania przez telefony VoIP, kamery bezpieczeństwa IP, bezprzewodowe punkty dostępu (AP) oraz inne urządzenia IP. Przełączniki MS firmy Meraki obsługują również protokół IEEE 802.3at o mocy 25,5 W (maksymalnie 30 W na port) do zasilania połączonych przez sieć urządzeń, takich jak punkty dostępu protokołu IEEE 802.11n z wieloma modułami radiowymi oraz telefony wideo, które mogą wymagać więcej mocy, niż jest w stanie dostarczyć protokół IEEE 802.3af. Protokół LLDP pozwala na inteligentny podział zasilania w technologii PoE w celu obsługi jak największej liczby urządzeń klienckich.internet.pl-meraki-seria-ms-1
Obsługa protokołu Link Layer Discovery Protocol (LLDP) przez przełączniki Meraki MS22 i MS42 ułatwia proces wdrożenia. Przełączniki automatycznie identyfikują urządzenia zgodne ze standardem Ethernet, ustalają ich zapotrzebowanie na prąd oraz nawiązują połączenie z odpowiednią wirtualną siecią LAN (VLAN).

Zunifikowana architektura oprogramowania firmy Meraki
W przełącznikach Meraki MS22 oraz MS42 zastosowany jest ten sam system operacyjny co w firewallach i urządzeniach WLAN. Użycie wspólnego systemu operacyjnego pozwala zapewnić stałą jakość usług we wszystkich produktach firmy Meraki.

 

  • All
  • Internet
  • WWW
  • CRM

Internet dla firmy

Oferta Biznes Cloud dla firm - to produkt polegający na dostarczeniu Klientowi biznesowemu usług dostępu do Internetu oraz na dostarczeniu urządzeń obsługujących ten dostęp wra...
Czytaj więcej

SmaRt Shop & CRM dla firmy

Zobacz więcej ekranów z aplikacji SmaRt Shop & CRM i przekonaj się jak proste i efektywne jest stworzenie własnego sklepu, umieszczanie w nim produktów oraz udostępnianie ich k...
Czytaj więcej

Prosta strona WWW dla firmy

Portfolio stron WWW   Web Basic Web Gold Web Platinium Web Ultimate Zastosowanie Prosta strona www Strona www Strona www/mały sklep Strona www/Sklep/Serw...
Czytaj więcej
Top